Házasságon alapuló zöldkártya

Ezt a típust valószínűleg sokan ismerik. Alapvetően azok vehetik igénybe, akik valódi házasságban élnek egy amerikai állampolgárral, vagy törvényes állandó lakossal, zöldkártya birtokossal. Fontos kitétel, hogy a feleknek a házasságkötéskor az volt a valós szándékuk, hogy közös életet éljenek, alakítsanak ki párjukkal és a házasságot nem a bevándorlási ellátások megszerzése céljából kötötték meg.

Menyasszony/vőlegény zöldkártya

Ez egy kicsit más vízum, hiszen a felek még nem kötöttek házasságot. Egy USA állampolgárnak és párjának lehet kérvényezni annak érdekében, hogy a másik fél is beléphessen az USA területére. Ahogy belép a területre az adott fél és házasságot kötnek egymással, máris kérelmezni lehet a zöldkártyát a státusz kiigazítási eljárással.

Családi zöldkártyák

  • 21 évesnél idősebb amerikai állampolgár szülője részére kérvényezhető vízum
  • USA állampolgár gyermeke részére kérvényezhető vízum
  • USA állandó lakos gyermeke részére kérvényezhető vízum
  • USA állampolgár testvére részére kérvényezhető vízum

Munkavállaláson alapuló zöldkártyák, munkáltató által szponzorált zöldkártya

A munkáltató által szponzorált zöldkártya akkor vehető igénybe, amikor egy amerikai munkáltató felvesz egy külföldi munkavállalót és az kérvényezheti az állásajánlat alapján a vízumot. Az amerikai munkáltatónak is van feladata, hiszen igazolnia kell, hogy nem tudott amerikai munkavállalót felvenni ebbe a munkakörbe. Nem voltak elérhetők vagy nem voltak hajlandók elhelyezkedni nála stb. Emiatt neki külföldi munkavállalót kell alkalmaznia teljes állásban és ő fogja szponzorálni a zöldkártya megszerzésében. Bérezés szempontjából is szigorú szabályozás van érvényben, hiszen a külföldi munkavállalónak is akkora bért kell fizetnie, mint amennyit egy USA álampolgárnak adna. Az érvényben lévő jogszabályok célja, hogy megakadályozzák azt, hogy a külföldi munkavállalókat olcsóbban tudják foglalkoztatni. Az irányadó bér alatt nem alkalmazhatják őket.

Itt 2 vízumkategória is van

Az egyik az EB-2 a másik pedig az EB3. A munkaköri feladatok határozzák meg azt, hogy melyik kategóriába esik a kérelmező.

  • EB-2 vízum a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknek.
  • EB-3 vízum a szakképzetlen munkaerőknek vagy egyéb pozíciókhoz.

Fordulj hozzánk kérdéseddel!



Zöldkártya, vízum, ESTA, cégalapítás